HAKKINDA

. « GERİ

Prof. Dr. Yusuf Yıldırım'ın resmi web sitesine Hoş Geldiniz! Öncelikle sitemizi ziyaret etmenizden memnuniyet duyduğumuzu belirtmek ister ve burada olmanıza neden olan sorununuza çare olabilmeyi umarız. Bu sitenin amacı Genel Cerrahi Onkoloji ve Jinekolojik Onkoloji alanlarındaki çeşitli hastalık ve cerrahi operasyonlar hakkında farkındalık oluşturmaya yönelik kısa bilgiler sunmanın yanısıra Prof. Yusuf Yıldırım'ın bu alanlardaki çalışma ve uygulamalarını tanıtıp tanı ve tedavi için ihtiyacı olan hastalarımızın kendisine daha kolay ulaşabilmesini sağlamaktır.

Prof. Dr. Yusuf Yıldırım, 1974’de Artvin’de doğdu. 1997’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından sırasıyla Genel Cerrahi (2001), Kadın Hastalıkları ve Doğum (2004), Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi (2011) ve Cerrahi Onkoloji (2012) alanlarında uzmanlık aldı.  2007’de Doçent (sınav yeri: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi), 2008’de Klinik Şefi, ve 2013’de Profesör oldu. Mayıs 2014’de kısa süreliğine “Cleveland Clinic” (Cleveland, OHIO, Amerika Birleşik Devletleri)’de bulundu. Haziran 2015’de “Amerikan Cerrahlar Koleji”nden cerrahi bilim ve sanatında uluslarası üstün standard ve kaliteyi temsil eden fellow’luk aldı (FACS: Fellow of American College of Surgeons). Halen İzmir Bayraklı’daki Tepekule Kongre ve İş Merkezi’ndeki özel ofisinde serbest hekimlik çalışmalarını sürdürmekte olup ameliyatlarını İzmir’in uluslararası akredite özel hastanelerinde (Kent HastanesiMedicana International, vb.) yapmaktadır.

Çoğunluğu uluslararası (SCI-E) dergilerde yayınlanmış 100’den fazla bilimsel makalesi olup çalışmalarına şimdiye kadar 1500'den fazla atıfta bulunulmuştur (toplam 1537 atıf, h-index: 24, kaynak: Scholar.Google.com, 08/03/2022). Uzmanlık alanlarında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı bilimsel kongre ve kursa katılmış ve çok sayıda bilimsel toplantı düzenleme, davetli konuşma ve oturum başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Biri yurtdışında basılmış olmak üzere 3 kitabı ve 25 civarında kitap bölümü (chapter) yazarlığı veya çevirisi mevcuttur. Cancer, European Journal of Surgical Oncology, ve International Journal of Gynecological Cancer gibi birçok prestijli uluslararası tıp dergisinde bilimsel makalelere "hakemlik" yapmaktadır. Çok sayıda Doçentlik ve Profesörlük jürisi’nde yer almış, 10’dan fazla Tıpta Uzmanlık Tezi’ne danışmanlık yapmıştır. "European Accreditation Council" vb. kuruluşlardan aldığı CME sertifikaları, TUBİTAK yayın teşvik ödülleri, kongre sunum ödülleri ve çeşitli kurumlardan aldığı teşekkür belgeleri mevcuttur. European Society of Surgical Oncology (ESSO-Avrupa Cerrahi Onkoloji Derneği), European Society of Gynaecological Oncology (ESGO-Avrupa Jinekolojik Onkoloji Derneği), Türk Cerrahi Derneği, Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyesidir.

Prof. Dr. Yusuf Yıldırım, ülkemizde "Genel Cerrahi Onkoloji" ve "Jinekolojik Onkoloji" uzmanlıklarına birlikte sahip tek cerrah olup bununla paralel olarak İzmir, Türkiye ve Dünya ölçeklerinde birtakım yeniliklere öncülük etmiş ve birçok ilke imza atmıştır.

Prof. Yusuf Yıldırım, Over (Yumurtalık) kanseri başta olmak üzere Jinekolojik, Kolorektal, Mide ve Peritoneal kanserli hastalar için çözüm olmaya ve onların yaşam süre ve kalitelerini artırmaya odaklı çalışmaktadır. Bölgesel kanser tedavilerinden HIPEC/HİPEK (Sıcak Kemoterapi)'in ülkemizdeki ilk ve yaygın uygulayıcılarındandır. Kanser vakaları dışında komplike, zor ve riskli “kanserdışı” ameliyatlar da (ör; derin “endometriozis”, büyük kitleler vb.) kendisine sıkça refere edilmektedir. Ayrıca çeşitli kanser öncüsü (pre-malign) durumlarının ve iyi huylu kist ve kitlelerin tanı ve tedavisi ile de ilgilenmektedir.