« GERİ

Over Kanseri başta olmak üzere Jinekolojik, Gastrointestinal (Kolorektal, Mide) ve Peritoneal Kanserlerin cerrahisinde ve İleri Pelvik Cerrahi’de uzmanlaşmış cerrah Prof. Dr. Yusuf Yıldırım'ın resmi web sitesine HoşgeldinizÖncelikle sitemizi ziyaret etmenizden memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Ve burada olmanıza neden olan sorununuza çare olabilmeyi umuyoruz. Bu sitenin amacı  Genel Cerrahi Onkoloji ve Jinekolojik Onkoloji alanlarındaki hastalık ve cerrahi operasyonlar hakkında kısa bilgiler sunmanın yanısıra Prof. Yusuf Yıldırım'ın bu alanlardaki çalışma ve uygulamalarını kısaca tanıtıp tanı ve tedavi için ihtiyacı olan hastalarımızın kendisine daha kolay ulaşabilmesini sağlamaktır.

Prof. Dr. Yusuf Yıldırım, 1974’de Artvin’de doğdu. 1997’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından sırasıyla Genel Cerrahi (2001), Kadın Hastalıkları ve Doğum (2004), Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi (2011) ve Cerrahi Onkoloji (2012) alanlarında uzmanlık sahibi oldu.  2007’de Doçentlik ünvanı aldı (sınav yeri: Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi). 2008’de Klinik Şefi , Şubat 2013’de Profesör oldu. Mayıs 2014’de kısa süreliğine “Cleveland Clinic” (Cleveland, OHIO, Amerika Birleşik Devletleri)’de bulundu. Haziran 2015’de kendisine “Amerikan Cerrahlar Koleji” tarafından cerrahi bilim ve sanatında uluslarası üstün standard ve kaliteyi temsil eden fellow’luk (FACS: Fellow of American College of Surgeons) verildi. Halen İzmir Bayraklı’daki Tepekule Kongre ve İş Merkezi’ndeki özel ofisinde tam zamanlı serbest hekimlik çalışmalarını sürdürmekte olup ameliyatlarını İzmir’in uluslararası akredite özel hastanelerinde (Kent HastanesiMedicana International, vb.) yapmaktadır.

Çoğunluğu uluslararası (SCI-E) dergilerde yayınlanmış 100’den fazla bilimsel makalesi olup çalışmalarına şimdiye kadar 1000’den fazla atıfta bulunulmuştur (toplam 1350 atıf, h-index: 22, kaynak: Google Scholar, 18/02/2021). Uzmanlık alanlarında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı bilimsel kongre ve kursa katılmış ve çok sayıda bilimsel toplantı düzenleme, davetli konuşma ve oturum başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Biri yurtdışında basılmış olmak üzere 3 kitabı ve 25 civarında kitap bölümü (chapter) yazarlığı veya çevirisi mevcuttur. Cancer, European Journal of Surgical Oncology, ve International Journal of Gynecological Cancer gibi birçok prestijli uluslararası tıp dergisinde bilimsel makalelere "hakemlik" yapmaktadır. Çok sayıda Doçentlik ve Profesörlük jürisi’nde yer almış, 10’dan fazla Tıpta Uzmanlık Tezi’ne danışmanlık yapmıştır. "European Accreditation Council" vb. kuruluşlardan aldığı CME sertifikaları, TUBİTAK yayın teşvik ödülleri, kongre sunum ödülleri ve çeşitli kurumlardan aldığı teşekkür belgeleri mevcuttur. European Society of Surgical Oncology (ESSO-Avrupa Cerrahi Onkoloji Derneği), European Society of Gynaecological Oncology (ESGO-Avrupa Jinekolojik Onkoloji Derneği), American Society of Peritoneal Surface Malignancies (ASPSM-Amerika Periton Yüzey Kanserleri Derneği), Türk Cerrahi Derneği, Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyesidir.

Prof. Dr. Yusuf Yıldırım, ülkemizde "Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi" uzmanlığının yanı sıra "Genel Cerrahi Onkoloji" uzmanlığı bulunan tek cerrah ve akademisyen olup bununla paralel olarak İzmir, Türkiye ve Dünya ölçeklerinde birtakım yeniliklere öncülük etmiş ve birçok ilke imza atmıştır.

Prof. Yusuf Yıldırım, özellikle Over kanserli hastalar başta olmak üzere jinekolojik, kolorektal, mide, peritoneal ve meme kanserli hastalar için çözüm olmaya ve onların yaşam süre ve kalitelerini artırmaya odaklı çalışmaktadır. Kanser vakaları dışında komplike, zor ve riskli “kanserdışı” ameliyatlar da (ör; derin infiltratif “endometriozis”, büyük kist ve kitlelerrektovajinal fistül vakaları vb.) kendisine sıkça refere edilmektedir. Ayrıca over, meme, uterus, kolon ve mide'nin kanser öncüsü (pre-malign) durumlarının tanı ve tedavisi de ilgi ve uzmanlık alanındadır.